Dezinfekcija

Patalpų dezinfekcija nuo COVID 19 viruso. Prevenciškai arba esant tikimybei, kad patalpose buvo galimai infekuotas žmogus. Reagavimo laikas 3-4 val., visoje Lietuvoje.
Patalpas dezinfekuojamos dezinfekantais, rekomenduojamais SAM ir pagamintais pagal PSO rekomenduojamą formulę.
Paslaugos teikiamos:
– Valstybinėms įstaigoms;
– Verslui;
– Daugiabučių namų bendrijoms;
– Privačiam sektoriui;

Dezinfekcija reiškia aplinkoje esančių žmogui kenksmingų mikroorganizmų, tokių kaip virusai ir bakterijos, pašalinimą ir sunaikinimą.

Kenkėjai pavojingi net ir tada, kai nematomi

Oro ir paviršių dezinfekcija yra reikalinga visų pirma ten, kur veisiasi bet kokių rūšių kenkėjai – skraidantys bei ropojantys vabzdžiai, smulkūs graužikai, paukščiai ir kt. Dauguma kenkėjų perneša žmogui pavojingus mikro organizmus, bacilas, bakterijas ir tokiu būdu platina ligas. Tiesioginis kontaktas su kenkėju nebūtinas – užkratas gali būti platinimas per kenkėjų šlapimą bei kitas išskyras – užtenka prisiliesti prie nešvaraus paviršiaus, ir nieko neįtariantis žmogus suserga. Reikėtų atsiminti, žmogui kenkia ne tik vabzdžiai ir graužikai, bet taip pat pelėsis, grybelis ir įvairūs nematomi mikro organizmai.

Dezinfekcija – daugiau nei paviršių valymas

Kovojant su kenkėjais, pirminė profilaktikos priemonė yra švara ir sanitarijos normų laikymasis. Tačiau dezinfekcija – kur kas daugiau nei paviršių valymas. Žmogui pavojingi mikroorganizmai, bakterijos, virusai, pelėsiai, grybeliai, alergenai ir kt. gali būti perduodami tiesiog per orą, todėl norint maksimaliai išvalyti aplinką, reikalingos kompleksiškos priemonės.

Kaip vyksta profesionaliai vykdoma dezinfekcija?

Dezinfekcija vykdoma keletu skirtingų būdų – tai gali būti oro valymas jonizatoriumi, ozonavimas ir taip vadinama baigiamoji dezinfekcija. Oro valymas jonizatoriumi pašalina iš aplinkos pavojingus mikro organizmus, ozonavimas taip pat naikina mikrobus, alergenus, virusus bei šalina įsisenėjusius kvapus, o baigiamoji dezinfekcija – tai papildomas paviršių dezinfekavimas tada, kai patalpų oras jau yra švarus.

Norite idealios švaros – patikėkite dezinfekciją profesionalams

Profesionaliai vykdoma dezinfekcija leidžia maksimaliai pašalinti kenksmingus mikro organizmus, bakterijas, ir virusus taip, kaip niekada nepadarysite nei jūs patys, nei jūsų namų ar biuro tvarkytoja. Todėl, jei norite idealios švaros ir maksimalaus saugumo savo aplinkoje – kreipkitės į profesionalus.

Pelėsis

Pelėsis visiems žinomas kaip atgrasus, pilkas arba žalsvas darinys ant įvairių paviršių. Tai – mikroskopiniai augalai, kurių sporos plinta oru, nusėda šiltose, drėgnose patalpose ir ima daugintis. Pelėsio struktūra – paprasta, juose nėra chlorofilo, jie gali augti praktiškai ant bet kokio paviršiaus – ant tinko, plastiko, dažų, tapetų, keraminių plytelių ir pan.

Kuo žalingas pelėsis?

Pelėsis visų pirma gadina jūsų namų išvaizdą, tačiau neigiamas jo poveikis – ne vien estetinis. Pelėsis ardo statybines medžiagas – pelėsio paveikta mediena skilinėja, dažai lupasi, sienos ima eižėti, galiausiai, daroma žala pačiai pastato konstrukcijai.

Tačiau svarbiausia – neigiamas pelėsio poveikis žmogaus sveikatai. Žmogui kenkia ne pats pelėsis, o pelėsio išskiriamos toksiškos medžiagos, kurios sukelia arba išprovokuoja įvairius susirgimus – alergiją, slogą, bronchitą, astmą, migreną, virškinamojo trakto ligas ir kt. Žmonės, kamuojami chroniškų negalavimų vaikšto pas gydytojus ir leidžia pinigus brangiems medikamentams, nors kartais reikėtų tiesiog išnaikinti negalavimo priežastis, esančias jų pačių namuose.

Ką daryti, jei namuose pasirodė pelėsis?

Kovojant su pelėsiu, svarbu du dalykai – naikinimas ir profilaktika. Namų sąlygomis, naudojamos įvairios pelėsio naikinimo priemonės, tokios kaip actas, soda arba antipelėsinis skystis, kurio galima įsigyti parduotuvėse, bet tai trumpalaikis efektas. Po kurio laiko pelėsis vėl pasimato. Visi buitiniai valikliai trumpalaikis efektas.

Pirmiausia svarbu pašalinti palankias pelėsiui formuotis sąlygas – kontroliuoti drėgmės susidarymą, ieškoti problemos sprendimų būdų drėgmei atsirasti bei reguliariai vėdinti patalpas Tai padeda kuriam laikui išvengti pelėsio ir kontroliuoti jo plitimą, tačiau jei norite išspręsti problemą iš esmės – kreipkitės į kenkėjų kontrolės specialistus, šios srities profesionalus.