Tarakonai

Tarakonai

Tarakonai – neskraidantys visaėdžiai vabzdžiai, kurie mėgsta šilumą ir drėgmę, jie užsiveisia butuose, dažniausiai matomi virtuvėse, sandėliukuose, netoli vamzdynų. Lietuvoje gyvena kelios tarakonų rūšys – amerikinis tarakonas, juodasis tarakonas, vokiškasis prūsokas ir juodasparnis prūsokas. Vokiškasis ir juodasparnis prūsokas yra 1-1,5 cm dydžio, veisiasi šildomuose namuose, butuose, dažnai – sandėliukuose ar virtuvėse. Juodasis tarakonas siekia iki 3 cm, jis yra atsparesnis žemai temperatūrai, todėl sutinkamas ir lauke. Amerikinis tarakonas siekia iki 4 cm ir dažniausiai apsigyvena ten, kur daug drėgmės – vamzdynų stovuose, rūsiuose ir pan.

Kuo žalingi tarakonai?

Tarakonai yra nemalonūs – dauguma žmonių, išvydę tarakoną, instinktyviai jaučia pasibjaurėjimą. Tarakonai daro žalą jūsų reputacijai, kadangi signalizuoja apie galimą nešvarą namuose. Tam tikrais atvejais, tarakonai gali platinti tokias ligas, kaip tuberkuliozė ir salmoneliozė, tačiau iš esmės jie daugiau nemalonūs, nei pavojingi.

Kaip namuose atsiranda tarakonai?

Tarakonai yra visaėdžiai, mėgsta šilumą, drėgmę ir tas vietas, kur yra maisto likučių. Didžiausias tarakonų priešas – švara. Tačiau tarakonai lengvai patenka iš vieno buto į kitą, todėl juos galite išvysti net idealiai švariame bute. Jei pastebėjote bent vieną tarakoną – tikėtina, kad bute jų yra kelios dešimtys.

Ką daryti, pastebėjus tarakoną?

Daugelis, išvydę namuose tarakoną, supanikuoja – negi teks išpurkšti butą aerozoliu, o patiems visai dienai kur nors išvykti? Be to, ką daryti, jei tarakonai atkeliauja iš kaimynų? Geriausias sprendimas – kreipkitės į kenkėjų kontrolės specialistus. Jie padės identifikuoti, kodėl tarakonai atsiranda ir pro kur patenka į būstą bei parinks tinkamiausias tarakonų naikinimo priemones.